De ce ARC?

Şcoala Gimnazială Metropolitană ARC este o instituţie de învăţământ privată acreditată (conform ordinului de ministru nr. 3653 din 29.04.2013) , infiintata in anul 2008 a carei finantare a fost sustinuta de Fundatia Romanian Business School.

Desfăşoara activităţi didactice pentru nivelul de învăţământ primar și gimnazial, destinată copiilor care doresc să urmeze un traseu educaţional și în limba engleză/limba germană, ţinta noastră fiind obtinerea diplomei internaționale de Bacalaureat.

ARC este scoala cu elevi olimpici la matematica, la limba romana ,la informatica si la biologie.

ARC este recunoscută ca fiind Centru de Examinare ”TRINITY” și Centru de Pregătire” CAMBRIDGE”, Centru de testare ECDL.

ARC este școală afiliată UNESCO .