Scolile inchise Vineri 23.03.2018

Stimați părinți,

Având în vedere experiența episodului de iarnă din februarie, când școala a fost deschisă iar prezența elevilor în școală a fost mai mică de 30 de elevi, o parte dintre profesori nu au putut ajunge sau au ajuns cu întărziere și orele nu s-au putut desfășura în mod normal, conducerea școlii a hotărăt:

Ca urmare a previziunilor meteorologice pentru următoarele zile, în care se anunță ninsori abundente și temperaturi foarte scăzute, nu ne putem asuma riscul ca elevii sau personalul să nu poată ajunge în siguranță la școală. Așadar, vom ține cont de decizia ISMB și a Comandamentului de iarnă a capitalei, suspendând cursurile, vineri 23.03.2018. Aceste cursuri se vor recupera în perioada 18-30 iunie 2018.