ȘCOALA BUCUREȘTEANĂ DEZBATE – ALEGE!

Părerea noastră contează! Prima întâlnire a Grupului de lucru parinţi –profesori. Conform strategiei Şcolii Metropolitane ARC de construire a unui mediu de formare benefic pentru dezvoltarea armonioasă a copiilor, printr-un parteneriat real între profesori, părinţi şi comunitate, am constituit două grupuri de lucru parinti-profesori în cadrul proiectului ȘCOALA BUCUREȘTEANĂ DEZBATE – ALEGE! Scopul este de a contribui prin mai multe activităţi – dezbateri, chestionare, rapoarte- la analiza competențelor instituționale și a rolurilor diferiților actori în crearea unui mediu coerent de dezvoltare a copiilor la nivel de comunitate și la nivel social.

Proiectul este organizat sub egida Parteneriatului Civic pentru Educație – CIVITAS, constituit din:
- PROEDUS – Centrul de Proiecte Educaționale și Sportive București
- Inspectoratul Școlar al Municipiului București
- Federația Sindicatelor din Educație „Spiru Haret”
- Federația Sindicatelor Libere din Învățământ
- Casa Corpului Didactic a Municipiului București