Skip to content Skip to footer

Ce este Școala de Vară la ARC?

A.R.C. Summer School, organizată de Școala Metropolitană A.R.C., o școală de vară… mai altfel, completează cunoașterea prin experiențe holistice, păstrează motivația de dezvoltare personală în timpul vacanțelor, este prilejul de a aplica și a aprofunda cunoștințele dobândite în timpul anului școlar în moduri noi de integrare a celor acumulate, prin joc, joacă, distracție, relaxare, socializare, călătorii. Profesori dedicați, cu experiență în educația non-formală, pasionați, vor oferi copiilor experiențe de învățare inedite, în spații noi.

O vară în care nu ai timp să te plictisești! « La pas prin București », « Călătorii imaginare în lumea cărților », « Mișcare și stare de bine », « Excursii exploratorii », « Aventuri urbane », « Ateliere în aer liber »

Profesorii noștri și invitați speciali le vor oferi oportunitatea de a-și dezvolta potențialul într-un mod amuzant, prin contactul cu spațiul cultural și natural al orașului și al zonelor de agrement din apropiere.

Campusul Școlii Metropolitane A.R.C. cu foișoarele din lemn, pline de flori, terenul de sport, reprezintă și ele spații pentru concursuri sportive, gimnastică, tenis de masă, badminton, ateliere de artă, robotică, șah, muzică, clubul de povești – lectură în limba română și limba engleză, jocuri cu apă etc

Ce este Școala de Vară la ARC?

A.R.C. Summer School, organizată de Școala Metropolitană A.R.C., o școală de vară… mai altfel, completează cunoașterea prin experiențe holistice, păstrează motivația de dezvoltare personală în timpul vacanțelor, este prilejul de a aplica și a aprofunda cunoștințele dobândite în timpul anului școlar în moduri noi de integrare a celor acumulate, prin joc, joacă, distracție, relaxare, socializare, călătorii. Profesori dedicați, cu experiență în educația non-formală, pasionați, vor oferi copiilor experiențe de învățare inedite, în spații noi.

O vară în care nu ai timp să te plictisești! « La pas prin București », « Călătorii imaginare în lumea cărților », « Mișcare și stare de bine », « Excursii exploratorii », « Aventuri urbane », « Ateliere în aer liber »

Profesorii noștri și invitați speciali le vor oferi oportunitatea de a-și dezvolta potențialul într-un mod amuzant, prin contactul cu spațiul cultural și natural al orașului și al zonelor de agrement din apropiere.

Campusul Școlii Metropolitane A.R.C. cu foișoarele din lemn, pline de flori, terenul de sport, reprezintă și ele spații pentru concursuri sportive, gimnastică, tenis de masă, badminton, ateliere de artă, robotică, șah, muzică, clubul de povești – lectură în limba română și limba engleză, jocuri cu apă etc