Skip to content Skip to footer

Identitatea culturală și educația pentru patrimoniu

Fundația Romanian Business School în parteneriat cu Școala Metropolitană ARC, Bibliotec Metropolitană București – Bucureștii Vechi, colecțiile BMB și PubLive ( partener media) organizează un eveniment dedicat promovării educației pentru patrimoniu, plecând de la un exemplu de bună practică în activitățile extracurriculare. Follow up la festivalul “Primăvară românească, pretutindeni!” și lansarea Festivalului multiculturalității din data de 22 mai 2023 – Ziua Mondială a Diversității Culturale.


Program:
Dezbatere cu participarea reprezentanților instituțiilor și organizațiilor din domeniul educației și din mass media.


Prezentarea organizatorilor și a partenerilor din festivalul “Primăvară românească, pretutindeni!” – Școala Metropolitană ARC, Biblioteca Academiei Române, Biblioteca Metropolitană București – Filiala Ienăchiță Văcărescu

Prezentarea albumului ”Drumul meu spre şcoală – Dialog între generații” creat de artistul Mircea Nechita și editat de Fundația Svasta.

Vernisaj artist Mircea Nechita

Expoziție 

Leave a comment