Echipa ARC

DANIELA CARMEN COSTĂCHEL

Președinte și Fondator Fundația Romanian Business School & Școala Gimnazială Metropolitană ARC

DANIELA CARMEN COSTĂCHEL

Management

CLAUDIA IANCU

Director educațional

Management

CLAUDIA IANCU

Director educațional

SILVIA MAGDALENA SELTEN
SILVIA MAGDALENA SELTENLimba Engleză
DANIELA ELISABETA POPA
DANIELA ELISABETA POPAMembru consiliu de administrație

Pregătirea pentru excelență este o prioritate în Școala Metropolitană ARC.

Avantajul unei educații în sistem privat este organizarea flexibilă, dar integrată în reperele anunțate prin oferta transmisă în spațiul public. Succesul unui traseu al copilului, de formare și dezvoltare de abilități care să valorifice potențialul nativ și de etapă, presupune o abordare managerială transformativă.

Aceasta înseamnă un program creat de echipa noastră, practici, materiale de învățare originale, cu integrarea celor mai noi metode la nivel internațional folosite în predare, îndrumare și însoțire personalizată. Școala Metropolitană ARC are o structură logistică pentru spații de învățare diverse – indoor, outdoor, online – cu impact direct asupra creșterii performanței elevilor.

Profesorii noștri cultivă excelența dezvoltând o atitudine și valori specifice succesului: învățarea și studiul ca o recompensă în sine, bucuria și pasiunea pentru ceea ce studiezi, entuziasmul și dedicarea elevilor.

Echipa ARC

Administrativ

CRISTIAN MARI
CRISTIAN MARIAdministrator

Profesorii noștri au experiență de 10-15 ani în învățământ, atât pe curriculum național, cât și în sistemul IB și curriculum britanic, sunt absolvenți de cursuri de formare internațională (ERASMUS+) și CCD și participă la seminarii, conferințe de specialitate, postuniversitare, doctorate, certificări de formatori pe domenii de educație și conexe (coaching, management, antreprenoriat, marketing).

Profesorii au cunoștințe și încredere pentru a încorpora competențe cheie promovate la nivel european (digitale, antreprenoriat, învățare personală și social, STEM, interculturalitate) în curriculum-ul școlar, în activități cross-curriculare și extracurriculare.

Au abilități de facilitator al experienței de învățare, de consolidare a rezilienței și echilibrului în relația profesor-elev în vederea introducerii de inovații didactice sau de management la clasă adaptate la nevoia de motivare și învățare personalizată a nativilor digitali.

Au experiențe de învățare interculturală, schimb de idei și bune practici în cooperarea internațională.

Alături de noi sunt profesioniști în domeniul artelor, stiinței și tehnologiei, antreprenori, promotori de proiecte sociale cu care profesorii lucrează în echipă pentru proiecte și activități extracurriculare.

O școală pentru viitorul noilor generații!

Din 2008 cultivăm mințile tinere cu armonie, înțelegere, toleranță și respect pentru diversitatea culturală.

Acest site este protejat de reCAPTCHA și se aplică Privacy Policy și Terms of Service Google.