Activități extrașcolare

În Școala Metropolitană ARC, învățarea este privită ca un proces care valorifică toate oportunitățile pentru experiențe de formare și dezvoltare a personalității copiilor. Pe lângă spațiile dedicate,  sălile de clasă sau spațiile amenajate în exterior, valorificăm spațiile alternative: muzeele, casele memoriale, companiile, târgurile tematice, locurile naturale și comunitățile descoperite în excursii exploratorii și tabere tematice în țară și în străinătate. Aceste activități non-formale și informale completează educaţia formală pe care o oferim.

Tabără de ski

Tabără de vară în limba engleză

Tabără de vară în limba engleză, în Marea Britanie

Excursie Bruxelles

Săptămâna verde

Săptămâna altfel

Excursii tematice

Parteneriate muzee

Summer School

Tabără de ski

Tabără de vară în limba engleză

Tabără de vară în limba engleză, în Marea Britanie

Excursie Bruxelles

Săptămâna verde

Săptămâna altfel

Excursii tematice

Parteneriate muzee

Summer School

O școală pentru viitorul noilor generații!

Din 2008 cultivăm mințile tinere cu armonie, înțelegere, toleranță și respect pentru diversitatea culturală.

Acest site este protejat de reCAPTCHA și se aplică Privacy Policy și Terms of Service Google.